Naše prášková lakovna se zabývá povrchovou úpravou železných, hliníkových či zinkovaných předmětů. Jedná se o moderní technologii, která nejlépe vyhovuje požadavkům pro povrchovou úpravu kovů. Práškové barvy jsou moderním a ekologickým řešením povrchové úpravy řady výrobků.

 

Naše moderní vybavení práškové lakovny a odbornost zaměstnanců nám umožňuje plnit zakázky podle Vašeho přání v co nejkratších termínech, samozřejmostí je dohlížení na celý proces lakování a kontrola výsledné kvality.

 

Základním předpokladem pro úspěšné nanesení práškové nátěrové hmoty (PNH) je neznečištěný povrch podkladu. Proto součástí naší výrobní linky je velice kvalitní a moderní chemická předúprava. Tato předúprava je prováděna postřikovým způsobem ve čtyřech stupních, které zahrnují odmaštění s antikorozní a kotvící pasivací fosfátováním teplým oplachem, dva stupně studeného oplachu a sušení.

 

Po provedení správné předúpravy povrchu výrobku lze nanést PNH. Dnes se prakticky veškeré PNH nanášejí stříkáním v elektrostatickém poli. Společnou vlastností všech procesů tohoto druhu je, že částice prášku se kladně nabíjejí, zatímco lakovaný předmět je uzemněn. Výsledná přitažlivá síla stačí k vytvoření dostatečné vrstvy prášku (standardně 80 mikronů) na předmětu a udrží suchý prášek na místě, dokud se prášek neroztaví a nepřilne k povrchu (standardně 180 °C pokud výrobce neurčí jinou specifikaci).

 

Naše lakovna používá způsob elektrostatického nanášení prášku.

 

popis lakovny

- vypalovací pec průchozí, délka dopravníku 150m, 2x prášková lakovací kabina, 4x lakovací automat

- aplikační zařízení (práškovací pistole)

- maximální rozměry lakování(1800x1500x500)mm

 

Copyright © 2017 Charlotte Vacková. All Rights Reserved.